Ćwiczenia fizyczne we własnym domu

Psychika wielu osób zaczynających ćwiczenia może zacząć płatać figle. Jak to się przedstawia? Otóż już pierwsze chwile na siłowni już powodują, że stajemy przed lustrem i podziwiamy swoje świetnie ukształtowane mięśnie. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Najczęściej to pojedyncza żyłka lub chwilowe ukazanie się mięśnia a nie prawdziwa rzeźba. Najczęściej obserwowany chyba jest biceps chociaż to wszystko zależy od tego jakie partie mięśni są ćwiczone. Czy jednak po jednorazowej wizycie na siłowni można spodziewać się spektakularnych efektów? Chociaż nam może się wydawać, że jakiś efekt jest to najczęściej widocznym efektem są zakwasy na drugi lub trzeci dzień. Nie ma co ukrywać, że wiele osób spodziewając się wspaniałej rzeźby lub nie wiadomo czego, po takich pierwszych zakwasach przestało ćwiczyć. Czy to jest mądre rozwiązanie? Oczywiście, że nie bo nic nie powstaje przez przypadek i podobnie jest w kwestii ćwiczeń fizycznych. A pojawiające się zakwasy będą świadczyć o dwóch rzeczach. Po pierwsze nasze mięśnie w końcu zaczęły pracować a po drugie – to właściwy kierunek działań. Nie ma bowiem efektów bez wysiłków. A jeśli są, to są one krótkotrwałe.

Od czego więc zależy sukces w ćwiczeniach i co zrobić by go osiągnąć? Zajmijmy się na początku pierwszą kwestią. Jeśli pojedyncze ćwiczenia nic nie zmienią więc prosty pozostaje wniosek, że dopiero regularność pozwala liczyć na efekty. To więc nie jedna wizyta w siłowni ale regularne w ciągu miesiąca i dłużej zaczynają przynosić pozytywne skutki. Po pojedynczym razie na siłowni można się spodziewać jedynie zakwasów zwłaszcza gdy ćwiczymy od święta. Takie zakwasy jednak po krótkim czasie znikną a my w tym możemy nawet pomóc poprzez dalsze ćwiczenia. Oczywiście wszystko w granicach rozwagi i możliwości bo zapominając o tym można łatwo nabawić się jakiejś kontuzji i odłożyć ćwiczenia na dłuższy czas. Co jednak z osobami, które nie mają czasu i możliwości na regularne wizyty w siłowni? Czy takie osoby skazane są na niepowodzenie? Oczywiście, że nie a prostym rozwiązaniem jest stworzenie sobie w domu warunków do ćwiczeń. Jak tego dokonać?

Można poprzez zakupy w sklepach sportowych skompletować we własnych czterech ścianach całkiem przyzwoitą siłownię. Zależy to oczywiście wiele od rodzaju ćwiczeń jaki chcemy wykonywać. Jedne osoby kupią hantle i obciążenia inne natomiast postarają się o inny sprzęt do ćwiczeń. Wchodząc na przykład na http://fitbay.pl/54-hantle-obciazenia można dobrać profesjonalny sprzęt do ćwiczeń . Jakby jednak nie było najważniejsza w tym wszystkim jest regularność z jaką z tego sprzętu będziemy korzystać. Wtedy tylko od nas samych zależą wyniki podjętych starań.

Dodaj komentarz